Ekipa Trasera - militaria, survival, bushcraft, przygoda.

Do każdego zegarka GRATIS do wyboru. Butla turystyczna SIGG, nożyk/brelok KERSHAW lub brelok TRIGALIGHT.


 

 

Instruktorzy SpecMedicalOPS

Sylwester Winiarski jest jednym z najbardziej cenionych i doświadczonych medyków wojskowych, z którego wiedzy i doświadczenia czerpią nie tylko odziały w Polsce, ale bardzo często swoimi umiejętnościami dzieli się na kursach i szkoleniach poza granicami kraju. Autor książki "Czekając na Medevac" - uznanej za bezapelacyjnie najlepszy podręcznik medycyny pola walki.

Kariera Sylwestra mogłaby posłużyć za scenariusz do filmu. Jako paramedyk brał udział w kampaniach zbrojnych w Afganistanie. Jest byłym instruktorem medycznym Centrum Szkolenia Wojsk Specjalnych, instruktorem strzelectwa bojowego oraz sportowego. Jest międzynarodowym instruktorem NAEMT TCCC.

Za swoje zasługi został odznaczony "Gwiazdą Afganistanu" oraz medalem NATO.

Jest założycielem SpecMedicalOPS, firmy, która na całym świecie prowadzi szkolenia z zakresu ratownictwa taktycznego. Zespół SpecMedicalOPS stworzył własny system szkolenia Tactical Combat Medic, który opiera się na zachowaniu maksymalnego realizmu sytuacji bojowych. Swoją wiedzą dzielili się także z żołnierzami walczącymi w obronie Ukrainy. 

Przy dużym wsparciu Sylwestra powstał też międzynarodowy spot, promujący linię P99 Q Tactical. Można obejrzeć go tutaj.

 

Damian Nowak (BYKU) należy do grupy SpecMedicalOPS. Jest jednym z najbardziej doświadczonych instruktorów tego zespołu. Brał udział w szkoleniach z zakresu medycyny pola walki organizowanych zarówno dla krajowych jednostek wojskowych i cywilnych, jaki i poza granicami Polski. 

Realizuje się również na polu strzelectwa sportowego. Posiada umiejętności w zakresie zielonej taktyki i rozpoznania, alpinistyki, CQB i MOUT. Instruktor NAEMT TCCC.

 

 

 

 

Instruktorzy C4GUNS

Sebastian Frąckiewicz  to człowiek wielu talentów. Swoją pasję do strzelectwa przekuł na dobrze prosperujący biznes. Jest współzałożycielem oraz v-ce prezesem Stowarzyszenia Strzelecko-Kolekcjonerskiego C4GUNS. To obecnie jedno z najprężniej działających stowarzyszeń i klubów strzeleckich w centralnej Polsce. 

Trener i wykładowca strzelectwa sportowego, instruktor strzelectwa sportowo/dynamiczno-praktyczno/bojowego. Prowadzi szkolenia dla dla służb mundurowych oraz dla rynku cywilnego z zakresu strzelectwa oraz taktyki. Ma również uprawnienia instruktorskie technik jazdy oraz trenera personalnego. 

Wcześniej służył w Centralnym Biurze Śledczym. 

 

 

Tomka najczęściej można spotkać na strzelnicy C4GUNS w Łodzi, której jest kierownikiem. Przysposabia i szkoli kursantów w prawidłowym i celnym używaniu broni palnej. Instruktor i trener strzelectwa sportowego, sędzia strzelectwa sportowego II klasy, instruktor strzelectwa bojowego. Ekspert w tematyce broni palnej, potrafi skutecznie doradzić i podpowiedzieć w doborze i zakupie. 

W stopniu chorążego przeszedł w stan spoczynku po służbie w Jednostce Wojskowej Komandosów w Lublińcu, gdzie pełnił funkcję operatora uzbrojenia sekcji specjalnej oraz instruktora walki w bliskim kontakcie operacji specjalnych (CQB). Uczestnik misji w Iraku oraz Afganistanie. Odznaczony Krzyżem Wojskowym. Szkolony pod okiem między innymi US Special Forces. Swoje umiejętności i doświadczenie bojowe wykorzystuje w roli instruktora strzelectwa sportowego oraz sędziego. Charyzmatyczny, jowialny, pomocny. Zajęcia z Krzysztofem to nie tylko wartościowe szkolenie strzeleckie, ale również końska dawka żołnierskiego humoru;)

Marcin od wielu lat realizuje się jako instruktor oraz sędzia strzelectwa dynamicznego oraz bojowego. Posiada certyfikaty IDPA, jak również IPSC. Zawsze z dużą uwagą i starannością prowadzi kursy strzeleckie, mając na uwadze nie tylko podnoszenie umiejętności kursantów, jak i wiedzy z zakresu używanej broni. Na co dzień jest funkcjonariuszem policji w Łodzi.

 

Robek Outdoors

Robert był pierwszym członkiem "Ekipy Trasera". Wówczas jeszcze nie była to "ekipa" gdyż w jej skład wchodził tylko Robert;) Ten pasjonat bushcraftu, survivalu oraz miłośnik spędzania wolnego czasu w leśnym lub górskim plenerze, na co dzień pracuje przy obsłudze stacji BTS. Jeśli chcecie więc wypatrzeć Roberta, to najlepiej zadzierajcie głowy wysoko w górę. Zamiłowanie do przyrody, liczne wędrówki oraz żyłka fotograficzna zaowocowały pomysłem utworzenia profilu na social mediach. Tak powstał robekoutdoors, profil, na którym możecie śledzić zarówno na Instagramie czy Facebooku podróże Roberta, podpatrywać, jakiego sprzętu używa oraz oglądać naturę jego wyczulonym na piękno i wprawnym okiem. 

 

Survival Adventures

Duch duchowi nierówny. Ten ma nad innymi tę przewagę, że doskonale czuje się w szeroko pojętym outdorze. Wiktor Duch, bo o nim tu mowa, jest zagorzałym pasjonatem pieszych wędrówek. Im trudniej, tym lepiej. Jak sam mówi "Podróż tysiąca mil, zaczyna się od jednego kroku". Wiktor zawsze jest doskonale przygotowany do każdej ze swoich podróży. 

Swoją przygodę z wielodniowymi wędrówkami oraz nauką sztuki przetrwania rozpoczął na pierwszym w Polsce zlocie prekursorów i miłośników survivalu, zainspirowanych działalnością Jacka Pałkiewicza. Przez szereg lat praktycznie pogłębiał swoją wiedzę i umiejętności w trakcie samodzielnych wypraw, z minimalnym wyposażeniem, w każdych warunkach pogodowych. W 2015 roku powołał do życia Pomorskie Centrum Survivalu i został zaproszony do współpracy przez firmę Survivaltech, gdzie podczas prowadzonych szkoleń, dzielił się swoimi doświadczeniami i wiedzą.
W 2017 roku Pomorskie Centrum Survivalu przyjęło nazwę Survivaltech Pomorze, które w 2019 roku ewoluowało do Survival Adventures. Od tego momentu stanowi przedsięwzięcie realizowane samodzielnie przez Wiktora.

Survival Adventures zajmuje się rzeczywistymi technikami przetrwania przydatnymi w sytuacji, gdy coś pójdzie nie tak, w trakcie wycieczki, podróży, wyprawy. Z ich usług szkoleniowych korzystają początkujący adepci sztuki przetrwania, jak i bardziej wytrawni globtroterzy, pragnący podszlifować swoje umiejętności pod okiem Wiktora Ducha

Noc pod gwiazdami

Im dalej w las, tym... większe szansę na spotkanie Wojtka. Dla niego to nie tylko miejsce do wytchnienia i relaksu, ale także biuro, sala szkoleniowa, gdzie pracuje, ucząc bushcraftu, fotografując, testując sprzęt outdoorowy.

Od dziecka uwielbiał włóczyć się po leśnych ostojach, górskich szlakach lub wytaczał własne ścieżki. Umiejętność przetrwania w trudnych warunkach, radzenia sobie w każdej sytuacji na łonie natury stały się wkrótce dla kolejnego członka „Ekipy trasera” tematem, w którym postanowił się wyspecjalizować. 20 lat doświadczenia pozwoliło stać się Wojtkowi znanym i cenionym ekspertem z zakresu survivalu. Szkolenia, które prowadzi bazują w większości wyłącznie na praktycznych zagadnieniach, umiejętnościach, które pozwalają czuć się pewnie w każdych warunkach pogodowych podczas każdej podróży przez bezdroża.

Podróże Wojtka można śledzić na stornie www.nocpodgwaizdami.pl, jak również na social mediach: Instagramie i Facebooku.