Jak dbać o zegarek - porady.

Do każdego zegarka GRATIS do wyboru. Butla turystyczna SIGG, nożyk/brelok KERSHAW lub brelok TRIGALIGHT.

 
 

Temperatura

Nie narażaj zegarka na nagłe zmiany temperatury (np.: wystawienie na działanie silnego światła słonecznego a następnie schłodzenie zegarka w zimnej wodzie) lub na działanie ekstremalnych temperatur (powyżej 60 °C lub poniżej 0°C).

Pole magnetyczne

Nie wystawiaj zegarka na działanie silnego pola elektromagnetycznego, takie jak: głośniki, telefony komórkowe, komputery lub lodówki i inne urządzenia emitujące pole elektromagnetyczne.

Wstrząsy

Unikaj uderzeń, upadków i wielokrotnych silnych tarć, które mogłyby ścierać metal i wpływać na pracę mechanizmu zegarka. W razie gwałtownego szoku proszę sprawdź zegarek w autoryzowanym centrum serwisowym marki traser®.

Produkty niebezpieczne

Unikaj bezpośredniego kontaktu z rozpuszczalnikami, detergentami, perfumami, produktami kosmetycznymi i innymi środkami chemicznymi gdyż mogą one uszkodzić bransoletę, kopertę lub uszczelki.

Opieka i kontrola

Czyść regularnie bransoletę i kopertę zegarka za pomocą miękkiej szmatki, aby zapobiec korozją powodowanym przez pot. Wszystkie wodoszczelne zegarki mogą być czyszczone szczoteczką do zębów z użyciem wody z mydłem a następnie suszone za pomocą miękkiej tkaniny. Po kontakcie z wodą morską zegarek musi zostać przepłukany ciepłą, świeżą wodą i dokładnie osuszony.

Wodoszczelność

Wodoszczelność zegarków jest oceniana w oparciu o laboratoryjne testy ciśnieniowe, porównywalne do pływaka lub nurka, znajdujących się w nieruchomo pod wpływem tego samego ciśnienia. Jakkolwiek, wiele wodnych aktywności wymaga dużego ruchu i innych zmian środowiskowych. Te wyjątki, jak oceniono i sprawdzono zegarek, mogą stanowić wyzwanie i wypatrzeć właściwości techniczne wpływające na szczelność zegarka.

Wodoszczelność zegarka nie może być trwale zagwarantowana. Może mieć na nią wpływ proces starzenia się uszczelek lub przypadkowe uderzenie koronki.

Zalecamy aby wodoszczelność zegarka była sprawdzana raz do roku w autoryzowanym centrum serwisowym marki traser®. Nigdy nie uruchamiaj koronki do nastawiania czasu lub/i przycisków chronografu kiedy zegarek znajduje się pod powierzchnią wody. Upewnij się, że koronka została dociśnięta lub zakręcona po każdej operacji korekty czasu.

W żadnym wypadku nie wolno samodzielnie otwierać zegarka. Kontrola możliwa jest tylko w autoryzowanym centrum serwisowym marki traser®. Wszystkie zegarki traser® są wodoodporne co najmniej od poziomu 10 atm / bar (100 m / 330 stóp).

10bar/100m 140psi/330ft
Może być używany do nurkowania z rurką, pływania i innych sportów wodnych ale nie do nurkowania z akwalungiem.

20bar/200m 280psi/660ft
Nadaje się do uprawiania głębinowych sportów wodnych, bez konieczności użycia helu.