BLOG - Traser ® taktyczne zegarki szwajcarskie
22 maja, 2020
zegarek traser P96 Evolution Chrono green z zieloną tarczą, czarną kopertą i brązowym paskiem skózanym typu nato na tle żółtych desek drewnianych.

5 powodów, dla których warto wybrać zegarek taktyczny

Zegarki taktyczne zyskują coraz większą popularność. Poznaj najważniejsze powody, dla których warto sięgnąć po te niezwykle wytrzymałe czasomierze.
23 stycznia, 2020
taktyczny zegarek traser P66 Type 6 MIL-G w lesie na mchu

MIL-PRF-46374G – certyfikat wojsk NATO a zegarki taktyczne

Normy wojskowe dyktują warunki jakościowe wszystkim grupom asortymentowym wykorzystywanym przez większość armii na świecie. Najbardziej znana norma to specyfikacja MIL, która z normy Armii Stanów Zjednoczonych została rozszerzona na armie sojuszu wojsk NATO. W jej obrębie znajdują się również standardy mówiące o specyfikacji zegarków, które przez wzgląd na ich wojskowy charakter, zwykło się nazywać “taktycznymi”.
22 stycznia, 2020
taktyczny zegarek traser P96 Evolution Black Chronograf na pustynnym krzewie

Zegarek taktyczny – co to znaczy?

Termin “taktyczny” coraz częściej jest dodawany, jako określenie podkreślające zalety, jakość danego produktu lub jego militarne zastosowanie. Mamy więc odzież taktyczną, plecaki, torby, kieszenie oraz …. zegarki. Co się jednak kryje za tym słowem? Czy produkty określane tym mianem rzeczywiście mają pewne unikalne cechy, czy jest to tylko marketingowy wymysł?