P68 Pathfinder Automatic Green - Traser ® taktyczne zegarki szwajcarskie

Do każdego zegarka GRATIS do wyboru. Butla turystyczna SIGG, nożyk/brelok KERSHAW lub brelok TRIGALIGHT.

P68 Pathfinder Automatic Green
28 lutego, 2022
P68 Pathfinder GMT Green
7 października, 2021

Produkt dostępny

zegarek-navala-traser-p68-pathfinder-automatic-green-110457zegarek-navala-traser-p68-pathfinder-automatic-green-110457-wieczór
*kolory na zdjęciach mogą nieznacznie odbiegać od faktycznych barw produktu.

P68 Pathfinder Automatic Green

Nr ref.: 110457
EAN: 7630027705157
Dzięki zielono-oliwkowej barwie, Pathfinder Automatic Green wygląda na integralną część munduru polowego. Wyrazisty, bardzo czytelny i niezwykle wytrzymały – jak na reprezentanta marki traser przystało.
10  lat gwarancji na światło 4 lata gwarancji na zegarek 10 ATM wodoszczelności
szkło szafirowe T25 - Trigalight® swiss movement
Gdzie kupić Gdzie kupić
110457 traser® P68 Pathfinder Automatic Green RS

Cena: 5150.00 

Szczegółowy opis zegarka

Oryginalne wzornictwo o militarnych korzeniach to mocna strona zegarków traser, które reprezentują najmocniejszą grupę zegarków taktycznych. Taktycznych, czyli umożliwiających odczyt wskazań czasu w każdych warunkach pogodowych, o każdej porze dnia i nocy, bez konieczności wykorzystania dodatkowych źródeł światła bądź zasilania. Traser to zegarki testowane w bojach w wielu regionach świata od ponad 30 lat. Model Pathfinder Automatic Green idealnie wpisuje się w to bogate dziedzictwo.

Wygląd

Dominującym kolorem tego modelu jest oliwkowy odcień zieleni. W takim kolorze mamy zarówno tarczę zegarka, jaki pasek tekstylny typu nato. Ciemną w tonacji zieleń doskonale uzupełniają jasnozielone markery świetlne trigalight®, czyli szklane rurki wypełnione trytem, odpowiedzialne za nienaganną czytelność wskazań. Szlachetności całej formie dodają czerwone wstawki kolorystyczne w formie wskazówki godzinowej, napisu „automatic” na tarczy oraz linii, biegnącej wzdłuż paska tekstylnego. Warto podkreślić, że – w przeciwieństwie do modeli Pathfinder z lat ubiegłych – kolekcja Automatic Green posiada kopertę barwioną metodą PVD w kolorze matowego grafitu.

2 opcje do wyboru

Zegarek Pathfinder Automatic Green występuje w dwóch wersjach mocowania. Do wyboru mamy tekstylny pasek w stylu nato, wyposażony w 3 stalowe szlufki, pozwalające bardzo solidnie i wygodnie dopasować zegarek do każdego rodzaju nadgarstka. Pasek jest najlżejsza formą mocowania. Jego atutem jest fakt, że można go (po wcześniejszym wyciągnięciu z spomiędzy uszu zegarka) wyprać ręcznie lub w pralce w temperaturze do 40°C.

Druga opcja to bardzo wytrzymały, wyprodukowany we Włoszech pasek gumowy z wytłoczonym logotypem marki na zewnętrznej powierzchni. Pasek jest dokładnie spasowany z kopertą i nie tworzy wolnych przestrzeni między końcem a krawędzią koperty, przez co wydaje się być integralną częścią całości.

Jedna i druga opcja dają możliwość cieszenia się zegarkiem podczas różnego rodzaju aktywności. Mowa także o sportach lub rekreacji wodnej. Każdy model z linii Pathfinder uszczelniony został do poziomu 10 atmosfer co pozwala na pływanie oraz nurkowanie do głębokości kilku metrów.

Technologia trigalight®

Wizytówką każdego modelu z logo traser jest manufakturowa technologia trigalight®, pozwalająca zegarkowi emitować zegarkowi ciągły strumień światła w sposób nieprzerwany przez okres nawet do 25 lat! Markery świetlne trigalight® nie wymagają żadnego zewnętrznego źródła zasilania ani serwisowania. Producent daje 10-letnią gwarancję, że siła światła przez pierwsze 10 lat będzie stała.

Możliwość szybkiego odczytania godziny nie tylko w warunkach bojowych, ale również na co dzień daje komfort, poczucie bezpieczeństwa i bardzo ułatwia szereg procesów. Przede wszystkim nie musimy pamiętać o zewnętrznym źródle oświetlenia by sprawdzić czas na zegarku w np. w nocy. Nie ma potrzeby odrywania ręki by wcisnąć przycisk, wyzwalający światło – jak to bywa w modelach innych marek. Światło świeci ciągle i nieustannie przez prawie ćwierć wieku. Nie ma wić bardziej wydajnego ani niezawodnego źródła iluminacji w branży zegarkowej.

Pierścień ze skalą kompasu

Podobnie jak pozostałe modele z linii P68 Pathfinder, taki modele z kolekcji Sand wyposażone zostały w wewnętrzny pierścień ze skalą kompasu. Pozwala on na bardziej precyzyjne wskazanie kierunków geograficznych i umożliwia sprawną nawigację w terenie przy pomocy zegarka. By skutecznie nawigować i poruszać się w nieznanym terenie potrzebny jest zegarek wskazówkowy pokazujący aktualny czas, Słońce oraz wspomniana skala kompasu.

Wewnętrzna skala kompasu obsługiwana jest przez zakręcaną koronkę na godzinie „8”.

Naciąg automatyczny

Serce zegarka stanowi mechanizm renomowanej szwajcarskiej manufaktury Selita, model SW 200 w wersji Special. Łożyskowany na 26 kamieniach z rubinów syntetycznych mechanizm legitymuje się 38-godzinną rezerwą chodu. Wersja Special to – w przeciwieństwie do wersji Standard – zwiększona dokładność chodu zegarka. Dobowa odchyłka chodu wynosi dla tej wersji między +/- 7 do +/- 20 sekund.
 

Specyfikacja techniczna

 

Dobierz akcesoria

Do tego modelu zegarka pasować będą również następujące paski:
  • tekstylny pasek marki traser w czarnm kolorze z szarym paskiem i czarną sprzączką