P99 Q Tactical Blue - Traser ® taktyczne zegarki szwajcarskie

Do każdego zegarka GRATIS do wyboru. Butla turystyczna SIGG, nożyk/brelok KERSHAW lub brelok TRIGALIGHT.

P99 T Tactical Grey
26 lipca, 2023
P99 Q Tactical Green
22 listopada, 2022

Produkt dostępny

zegarek-traser-p99-tactical-mission-blue-110725-dzienzegarek-traser-p99-tactical-mission-blue-110725-wieczor
*kolory na zdjęciach mogą nieznacznie odbiegać od faktycznych barw produktu.

P99 Q Tactical Blue

Nr ref.: 110725
EAN: 7630027705393

Współczesne zegarki taktyczne to nie tylko produkt wysoce niezawodny i funkcjonalny w każdych warunkach bojowych. Dzisiaj to także produkt atrakcyjny wizualnie, przykuwający oko i zachęcający do noszenia. Takie są właśnie modele z linii P99 Q Tactical Blue.

10  lat gwarancji na światło 4 lata gwarancji na zegarek 20 ATM wodoszczelności
szkło szafirowe T25 - Trigalight® swiss movement
Gdzie kupić Gdzie kupić

110725 traser® P99 Q Blue RS

Cena: 2790.00 

Szczegółowy opis zegarka

Zegarki wojskowe nie są już produktem limitowanym tylko dla wojska. Współcześnie każdy cywil może skorzystać z wysokiej klasy sprzętu, który zapewnia żołnierzom wysoką sprawność bojową w każdych warunkach. Do tego typu ekwipunku zaliczyć można wojskowe modele z linii P99 Q Tactical.

 

 

 

Wygląd

Głęboki odcień granatu tarczy doskonale współgra z czarną obudową zegarka. Skutecznie przełamuje prymat czarnego koloru, tak charakterystycznego dla barw wojskowych. Modele 110724 oraz 110725 odznaczają się nie tylko granatowym kolorem tarczy ale również (jako jedyne w linii P99 Q Tactical) posiadają niebieskie podświetlenie światła trigalight®. Białe oznakowania indeksów na cyferblacie gwarantują wysoką czytelność wskazań.

 

 

 

2 opcje do wyboru

Zegarek o referencji 110722 wyposażono w pasek tekstylny w stylu NATO koloru czarnego. Jego atutem jest niewielka waga, duża elastyczność i możliwość łatwego prania lub czyszczenia. Zabrudzony pasek można wyprać ręcznie lub w pralce w temperaturze do 40ºC. Z kolei model o numerze referencyjnym 110723 „uzbrojony” został w długi, umożliwiający założenie zegarka również na bluzę lub kurkę, gumowy pasek. To z kolei opcja dla ceniących sobie wytrzymałość i chcących korzystać z zegarka także w wodzie. Guma nie chłonie wilgoci, szybko odprowadza wodę i daje się łatwo pielęgnować.

 

 

 

 

 

Technologia trigalight®

Biorąc pod uwagę, że zdecydowana część operacji wojskowych ma miejsce nocą, to zegarek musi być funkcjonalny 24 godziny na dobę. Czytelność i szybki odczyt wskazań są tutaj najważniejszym aspektem. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi samowystarczalna technologia trigalight®. Polega ona na umieszczeniu w miejscu indeksów w zegarku oraz na wskazówkach szklanych rurek wypełnionych trytem. Emitują one wiązkę światła, która jest widoczna nawet przez 25 lat i nie wymaga żadnego zewnętrznego źródła zasilania. Światło zegarka jest widoczne tylko z odległości 3-4 metrów, więc nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa żołnierza poprzez jego wykrycie przez wroga. W punkcie „zero” na ruchomym bezelu również naniesiono dwie, skrzyżowane rurki trytu, dla lepszego jej oznaczenia. Natomiast uszczelka szkła została pokryta masą fotoluminescencyjną, emitującą łagodne, zielone światło po wystawieniu zegarka na światło sztuczne lub słoneczne.

 

Karbonowa obudowa Double Case

System Double Case (DC) jest już wykorzystywany w marce traser® od kilkunastu lat. Jednak po raz pierwszy w historii marki zdecydowano się wykorzystać do budowy zewnętrznego pancerza koperty włókna węglowe. Koperta wykonana za tego typu polimeru nie odkształca się pod wpływem wahań temperatur, jest niezwykle lekka i wytrzymała. Zaletą tego typu rozwiązania jest fakt, że karbon nie koroduje, nie nagrzewa się i jest antyalergiczny. Zewnętrzna obudowa koperty jest szkieletowana, co poprawia absorpcję wstrząsów i dodatkowo obniża wagę zegarka. Koperta wewnętrzna wykonana jest ze stali szlachetnej. Jej celem jest ochrona mechanizmu zegarka przed szkodliwym działaniem wilgoci i kurzu. Uszczelniono ją do poziomu 20 atmosfer, co jest poziomem w zupełności wystarczającym, nawet dla amatorów nurkowania.

Mechanizm kwarcowy

Litera Q w nazwie zegarka podpowiada, że zastosowano w danym modelu mechanizm kwarcowy (quartz), czyli zasilany baterią. Jedna bateria powinna dać radę zaopatrywać mechanizm w energię przez około 40 – 45 miesięcy. Ronda jest jedną z topowych marek szwajcarskich, specjalizujących się w produkcji mechanizmów kwarcowych. Gwarantuje wysoką dokładność chodu i jest zazwyczaj stosowana w modelach sportowych, narażonych na szereg drgań lub zewnętrznych obciążeń.

 

Specyfikacja techniczna